Pienikin hetki keskellä luontoa Saimaan saaressa tekee vaan jotain niin sanattoman upeeta! Sillä akkujen latauksella jaksaa painaa helposti eteenpäin kuin mummo lumessa!
Sen verta kovaa menty kesäkuun alku joten Juhannus tuli juuri oikeaan aikaan!
Aika hengähtää ja pysähtyä!
Aika kuunnella metsän ääniä ja linnun lauluja!
Aika katsella kauniin haukiveden liplatusta laiturilla!
Olla vaan!
Juhannus kohteli minua hyvin, ei suurempia suunnitelmia!
Plan numero yksi oli suunnata Varkaudesta hieman eteenpäin Kangaslammilla koreilevaan saareen ja pelkästään tee mitä lystäät agenda tiedossa ilman TODO listoja!
Kikkailua pikkuisten kanssa, uimista ja kalvosulkeisia futiksessa! Saari kajauksen ja mökkiluukin hankkimista isolla volalla! Siitä oli mun juhannus tehty!
Meidän mökki on tosiaan mummonmökki for real!
Ei sähköä!
Ei juoksevaa vettä!
Leivinuunista lämpö taloon ja kaivosta juomavedet!
Toimii nimittäin helkutin hyvin paikkana missä ei oikeesti tarvii miettiä mitään!
Paikkana Saimaa vie mukanaan joka kerta! Henkeäsalpaavan kaunista niin pitkälle kuin silmä vaan kantaa! Luonto äiti on laittanut parastaan! Suosittelen jokaiselle lämpimästi piipahdusta kurkkaamassa tätä upeaa järvi kokonaisuutta!
Tälläinen pieni hetkellinen irtiotto kaupungin hulinasta teki hyvää ja nyt voi hyvällä energialla vetää putki punaisella stadiin ja valmistautua härkäviikot osa kakkoseen!
Oliko sulla rento meno viikonloppuna?
Halauksia sunnuntai aamuun ja oikein ihanaa alkavaa viikkoa!
2