Moikka kaikille, pitkästä aikaa!
Alkuvuosi ja lopputalvi on ollut aika kiireiset ja siitähän minun pitikin kertoa
teille. Ajattelin jakaa vähän ajatuksia omasta arjesta, suunnitelmista ja muutenkin siitä mitä teen työkseni.
Mitäköhän tein kun lopetin oman yrityksen kesän alussa ja uusi työ alkoi vasta tammikuussa? Kuten aikaisemmin olen muutaman kerran jo maininnut, harrastan aika monta juttua samaan aikaan sekä opin koko ajan uutta.
Käyn koko ajan erilaisilla kursseilla, saan paljon uutta tietoa sekä myös uusia nykypäivän ammatteja. Viime
puolen vuoden aikana olen käynyt numerologia-kurssin sekä Instagram- filteri kurssin, astrologia – kurssin,
psykologia- kurssin, aloitin taas tanko-tanssin ( olen harrastanut sitä joskus muutama vuosi sitten) sekä olen
toiminut jooga- ja tanssiohjaajana.
Numerologia kurssilla opin laskemaan erilasia henkilön luonteeseen, tulevaisuuteen, menneisyyteen ja
kohtaloon liittyviä asioita syntymäpäivän ja ajan lukuarvoista. Uskomattoman mielenkiintoinen numeroiden
tiede, joka kertoo numeroiden takana olevista salaisuuksista. Keväällä on tulossa vielä jatkokurssi jonka jälkeen
haluaisin alkaa neuvomaan ensimmäisiä asiakkaita. Vaikka netistä saa paljon erilaista ja usein ristiriitaista tietoa,
olen ainakin tehnyt numerologisen kartan sekä itselleni että läheiselleni ja 99% on pitänyt
paikkaansa. Numerologia avaa paljon enemmän tietoja kun esimerkiksi perus horoskooppi. Eli siis todella
mielenkiintoinen ja monipuolinen tiede!
Tammikuun alusta aloitin yhden projektin Hus logistiikalla kokopäiväiseseti. Vähän ajan päästä sain toisen
työtarjouksen jonka otin loppupeleissä vastaan. Päätin että haluan jatkaa myös Hus logistiikan projektin
joten tällä hetkellä työskentelen kahdessa paikassa. Aamusta klo 8:00 – klo 16 olen uudessa paikassa
assistenttinä jonka jälkeen kotona jatkan etänä Hus logistiikan projetkia, jonka pitäisi saada huhtikuun
lopuun valmiiksi.
Voin sanoa että oli aika haastaavaa alussa. Kesäkuusta lähtien en tehnyt mitään kokopäivästä työtä, sain
nukkua niin pitkään kun halusin ja jos olikin jotain keikkaa niin sain tehdä sitä päivällä tai illalla. Tällä
hetkellä herään klo 6:30 ja teen noin 60 tuntia työtä viikossa. Käyn treenamassa kolme- neljä kertaa
viikossa tanssia sekä välillä salillakin. Annan myös kerran viikossa tanssin yksitystunteja ystävälleni ja valmistaudun itse isoon tanssikilpailuun Moskovassa joka on maaliskuun lopussa. Silloin tällöin teen myös omia pieniä projekteja kuten esimerkiksi Instagram- filttereitä tai sisällötuottajan ja markkinoinnin hommia.
Suunnitelmiin kuuluu muutamia todella mielenkiintoisia asioita. Menen huhtikuussa valokuvaus – kurssille Pietariin, vuoden lopussa suunnittelen käyväni Access Bars- kurssin sekä suunnittelen lähteväni Balille jooga- ohjaajan koulutukseen jossain vaiheessa ensi vuoden alussa. Minulla on tosi paljon ideoita ja pitkä lista pläänejä mitä haluan toteuttaa lähitulevaisuudessa ja sen eteen on tehtävä paljon töitä.
Olen todella tyytyväinen siihen elämään mikä minulla on nyt. Vaikka teen koko ajan töitä ja olen aika usen
hieman väsynyt, minulla on koko ajan jotain tekemistä ja kaikki päivät ovat suunniteltu pitkälle melkein
vuoden loppuun. Olen kiitollinen kaikesta kokemuksesta mitä olen saanut oman yrityksen kautta ja mitä
saan tässä työssä mitä teen nyt. Olen kiitollinen jokaisesta vaikeudesta ja kyynelistä, jotka tekivät minusta
vielä vahvemman ja paljon viisamman naisen.
Odotan innolla mitä lähitulevaisuus tuo tullessaan!
PS: Tästä voit katsoa mikä on Access Bars: https://www.onnenportti.fi/palvelut/hoidot-2/access-bars-2/
1